Mit glenten      

HOVEDMENU

KONTAKTMENU

OM GLENTEN

Links

Repræsentantskab


REPRÆSENTANTSKABSMEDLEMMER

 

Repræsentantskabsvalg 2022 er veloverstået, og Glenten kan præsentere et nyt Repræsentantskab, som skal være med til at varetage Glentens interesser fra d. 1. december 2022 - d. 30. november 2026.
 
Nedenfor kan du se hvilke kandidater, der repræsenterer de forskellige områder samt hvilke områder, der er vakante.
OBS! Bor du i et vakant område, og har lyst til få indflydelse på Glentens fremtidige retning, kan du rette henvendelse til info@glenten.dk.
 
Område Repræsentant
Albanigade

VAKANT

Bolbro

VAKANT

Bullerup

VAKANT

Centrum

VAKANT

Christiansgade område 1

Danny Nissen

Christiansgade område 2 VAKANT

Civica/OAB

VAKANT
Dalum Mads Reiflin Johannessen
Drewsensvej VAKANT
Ejbygade område 1 Simon Holland Flarup
Ejbygade område 2 VAKANT
Falen VAKANT
Filosofgangen Per Morgen
Fuglsang VAKANT
Gyldenløvesgade
VAKANT
Harekæret
VAKANT
H.C. Andersen
Andreas Møller
Hinderuplund Frank Baaring Rasmussen
Hjallese område 1
VAKANT
Hjallese område 2  Mette Bækgaard
Hjallese område 3
VAKANT
Hjallese område 4 Troels Michael Lilja
Hjallese område 5 VAKANT
Hunderup område 1 VAKANT
Hunderup område 2 VAKANT
Hunderup område 3 VAKANT
Hunderup område 4 + område 5 VAKANT
Julagergård VAKANT
Kochsgade område 1

VAKANT

Kochsgade område 2

Peter Topp Jensen

Kochsgade område 3

Michael Weiss

Kochsgade område 4 VAKANT
Kochsgade område 5 VAKANT
Kochsgade område 6 Frede Olsen
Korsløkkevej Per Andenæs
Korsløkkevej område 1 VAKANT
Korsløkkevej område 2 VAKANT
Korsløkkevej område 3 VAKANT
Kragsbjergvej VAKANT
Nordvest område 1 Jan Gregersen
Nordvest område 2 VAKANT 
Nordvest område 3 VAKANT
Nordvest område 4 Torben Høst
Nordvest område 5

Finn Bojel

Rødegårdsvej

VAKANT

Sdr. Boulevard område 1

VAKANT

Schacksgade

VAKANT

Seden område 1

VAKANT

Seden område 2 Carsten Liedtke
Seden område 3 VAKANT
Seden område 4 Palle Andersen
Skibhusvej område 1 VAKANT
Skibhusvej område 2 + område 3 VAKANT
Skibhusvej område 4 Karen Klestrup
Skibhusvej område 5

Mikkel Winther

Kia Christensen
Christian Stricker

Skibhusvej område 6

Finn Risum

Skt Jørgensgade område 1 VAKANT
Skt Jørgensgade område 2 Thomas Thulesen
Skt Jørgensgade område 3 VAKANT
Skt. Klemens Jakob Laier
Skt. Knuds Gade 1 + Skt. Knuds Gade 2

VAKANT

Skærbæk

VAKANT

Søparken

VAKANT

Thuresensgade

VAKANT

Tjørnehave

VAKANT

Toftevej

VAKANT

Torpegården VAKANT
Villestofte

VAKANT

Vollsmose

Steen Nicolaisen

 

 

Repræsentantskabet består også af udpegede repræsentanter fra de associerede foreninger:
 
Associeret forening Udpeget repræsentant
A70, Bolbro Ole Pedersen
Bellinge Antennelaug Erik Kjærgaard Sørensen
Lunde Antennelaug Hans Jørgen Larsen
Tune Kabelnet

Bernt Freiberg

Tage Lauritsen 

Vindinge Antennelaug

Ole Bendix

Østerbro Antenneforening Asger Siiger
Åsumvejens Antenneforening Ole Hermansen 

 


 

OMRÅDERNE

KLIK her for områdeliste

 


 

Referater

 

2022

 

2021

 

2020
 

 

2019

  

 

 

Forretningsorden